Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104
27.12.2016 / 15:31
Як встановити газовий лічильник
Перевага наявності газових лічильників полягає в тому, що споживач має можливість розраховуватися за природний газ відповідно до реальних обсягів його споживання.
Установка лічильника газу є обов'язковою у кожній оселі Установка лічильника газу є обов'язковою у кожній оселі ФОТО: ПАТ "Харківміськгаз"

9 липня 2011 року набув чинності Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16.06.2011р. № 3533-VI, згідно з яким ПАТ «Харківміськгаз» встановлює безкоштовно лічильники газу.

Кому безкоштовно встановлюються лічильники газу

Згідно закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» до 2018 року необхідно забезпечити всіх споживачів 100 % обліком природного газу.

Так, наразі ПАТ "Харківміськгаз" встановлює безкоштовні будинкові лічильникі газу для споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі.

Бескоштовно індівідуальні лічильники встановлюють, для споживачів, які використовують газ для приготування їжі, як виключний випадок, лише, коли не має технічної можливості встановити загальнобудинковий. 

Якщо споживач відмовляється від будинкового лічильника, він може за свій кошт встановити індивідуальний. Для цього необхідно звернутися до Центру обслуговування клієнтів ПАТ "Харківміськгаз". Графік прийому абонентів тут.

Витрати на ці роботи поадресно закладені держрегулятором в інвестиційну програму ПАТ «Харківміськгаз», відповідно і в тариф на розподіл компанії. З затвердженим списком, можна ознайомитись тут.

Що буде, якщо відмовитися від встановлення лічильника

Експлуатація лічильника