Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Прес-релізи

11.06.2018 / 11:00

ПАТ «Харківміськгаз» провів тестування платформи добового балансування «Укртрансгазу»

Впродовж останніх тижнів диспетчери ПАТ «Харківміськгаз» проводили тестування інформаційної платформи, придбаної ПрАТ «Укртрансгаз». Вони направили оператору ГТС пропозиції, які дозволять налаштувати повноцінний обмін даними між оператором ГТС і оператором ГРМ.

Фахівці ПАТ «Харківміськгаз»  провели тестування інформаційної платформи добового балансування, представленої ПрАТ «Укртрансгаз». Представники оператора ГРМ направили оператору ГТС пропозиції щодо розширення доступів на TSO-IP Platform.

Спеціалісти «Харківміськгаз» звертають увагу, що зараз частина інформації недоступна для перегляду диспетчерами операторів ГРМ. Не в повному обсязі відображаються перетоки газу між компаніями, перелік точок передачі. Обмежені доступи диспетчерів звужують оперативну картину споживання газу і не дозволяють провести повноцінне тестування та підготовку до добового балансування.

«Ми вітаємо впровадження передових європейських технологій, тому що в результаті ми отримуємо оперативність та зручність процесів обміну інформацією. Крім того, це дарує  надію на реальну прозорість ринку природного газу та адекватне ціноутворення, зокрема, формування вартості послуги балансування природного газу. Сподіваємося, що ПАТ «Укртрансгаз» конструктивно сприйматиме зауваження та оперативно виправить недоліки, виявлені нашими фахівцями під час тестування платформи, бо, врешті-решт, ми прагнемо єдиної мети  - створення цивілізованого ринку природного газу», - говорить комерційний директор ПАТ «Харківміськгаз» Антон Яворовський.

В ПАТ «Харківміськгаз» вважають, що вирішення цих та низки технічних питань дасть можливість встановити повноцінний обмін інформацією між оператором ГТС і оператором ГРМ. Це зробить можливим запуск повноцінного функціонування платформи з 1 серпня 2018 року. Окрім ПАТ «Харківміськгаз», ще 15 операторів ГРМ провели тестування інформаційної платформи ПрАТ «Укртарнсгаз».

Впровадження добового балансування ринку передбачене Кодексом газорозподільних систем і заплановане на 1 серпня 2018 року. Завдяки щоденному балансуванню споживачі зможуть закривати свій баланс кожного дня, а не очікувати завершення місяця, як це відбувається зараз. Це спростить обмін інформацією учасників ринку і забезпечить точний облік заявленого і реально відібраного газу.

Довідка: Регіональна Газова Компанія - сервісна компанія, надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу, які підвищують стандарти обслуговування, серед яких єдиний контакт-центр і телекомунікаційні послуги по захищеному онлайн доступу клієнтів до особистих рахунків. Клієнтами компанії є постачальники газу в 16 регіонах країни, а також 19 газорозподільних компаній, на обслуговуванні яких перебуває понад 200 тис. км газопроводів і 8 млн. побутових споживачів газу. 

  • Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою:
    Зубова Марина Олексіївна
    Тел.: +380 57 763 07 26
    E-mail: press@khgorgas.com.ua