Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Прес-релізи

27.04.2018 / 12:00

ПАТ "Харківміськгаз" за п'ять років збільшив удвічі інвестиції в модернізацію газових мереж Харкова

ПАТ "Харківміськгаз" за період 2013-2017 років удвічі збільшив інвестиції в модернізацію газових мереж Харкова. За п'ять років на розвиток системи газопостачання міста було виділено більше 25 млн. грн. Об'єм фінансування на модернізацію газопроводів за аналогічний період 2008-2011 років не перевищував 13,8 млн грн.

Система газопостачання Харкова була побудована ще на початку 20 століття і зношена на 70%. Газові мережі вимагають постійного обстеження, реконструкції та капітального ремонту. ПАТ "Харківміськгаз" за період з 2012 по 2017 роки зробив ремонт та будівництво 22 км газопроводів, реконструював більше 78 засувок, 33 ГРП і ШРП, а також 36 пунктів електрохімзахисту газопроводів.

ПАТ "Харківміськгаз" впроваджує новітні технології із застосуванням полімерних матеріалів. Найбільш великими об'єктами стали протягання поліетиленової труби протяжністю 1,4 км за 10 днів уздовж Московського проспекту та реконструкція найбільшої магістралі міста по проспекту Гагаріна безтраншейним способом. У промисловому місті проводити земляні роботи традиційним способом при ремонті підземних газопроводів стає складніше і дорожче.

"В результаті будівництва газопроводів з поліетиленових труб ми скорочуємо терміни будівництва, отримуємо економію за рахунок виключення заходів по електрохімзахисту, які є невід'ємною частиною при будівництві сталевих газопроводів", - відмітила Яна Шувалова, технічний директор "Харківміськгаз".

Для забезпечення повною мірою цих заходів, структура тарифу вимагає збільшення інвестиційної складової. ПАТ "Харківміськгаз" неодноразово робив відкриті обговорення та надавав до НКРЭКУ розрахунки економічно обґрунтованих потреб компанії для розвитку та модернізації ГРС. У квітні поточного року компанія планує надати Плани розвитку ГРС на 2018-2027 рокі  на загальну суму більше 80 млн. грн.

Довідка. ПАТ «Харківміськгаз» - підприємство, яке здійснює розподіл газу на території міста Харкова. Протяжність розподільчих, ввідних,  внутрішних газопроводів та газопроводів-вводів складає більше 8 тисяч кілометрів, щорічний обсяг транспортування природного газу складає 1,4 мільярдів кубічних метрів. ПАТ "Харківміськгаз" забезпечує природним газом понад 500 тис. домоволодіньта понад 3,5 тис. промислове підприємство, організацій, установ. Найбільшими промисловими споживачами ПАТ «Харківміськгаз» є: ПАТ "Харківський плитковий завод", ДП «завод ім. В.О. Малишева», ДП Харківський машинобудівний завод "ФЕД".  У компанії працює близько 1600 чоловік.

  • Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою:
    Зубова Марина Олексіївна
    Тел.: +380 57 763 07 26
    E-mail: press@khgorgas.com.ua