Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Прес-релізи

04.04.2018 / 12:00

ПАТ «Харківміськгаз» закінчив 2017 рік зі збитком 5,8 млн. грн.

У минулому в 2017 році виручка компанії "Харківміськгаз", яка формується, в основному, за рахунок тарифу на розподіл природного газу, становила 384 млн. грн. (без НДС). Через те, що встановлений НКРЕКУ тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат "Харківміськгазу", витрати компанії перевищили тарифну виручку. Це призвело до отримання збитку в розмірі 5,8 млн. грн.

Головною причиною фінансових втрат є занижений тариф, який суттєво не переглядався з 2015 року. Наприклад, витрати "Харківміськгаз" на закупівлю природного газу для виробничо-технологічних потреб покриваються тарифом лише на 77%. З урахуванням того, що витрати на придбання газу для технологічних потреб складають 36% від всієї тарифної виручки, занижена ціна газу в розрахунку тарифу, що діє, стала головною причиною отримання збитків.

У 2017 році зросли і інші статті витрат, пов'язані з діяльністю компанії. Наприклад, вартість паливно - мастильних матеріалів, необхідних для роботи експлуатаційних служб "Харківміськгаз", в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла більш ніж на 20%.

Аналогічна ситуація складається і з наданням безкоштовних послуг клієнтам компанії. Виходячи з кількості індивідуальних лічильників, які потребують перевірки, «Харківміськгазу» щорічно необхідно 4,5 млн. грн., а в тарифі на дані цілі передбачено лише 1,2 млн. грн.

"Харківміськгаз" неодноразово здійснював відкриті обговорення і надавав в НКРЕКУ, яка встановлює тарифи на розподіл природного газу, розрахунки економічно обґрунтованих витрат компанії. У 2017 році ПАТ "Харківміськгаз" двічі проходило процедуру подання тарифів, однак вони не були затверджені.

У березні поточного року "Харківміськгаз" з дотриманням усіх процедур в черговий раз надав в НКРЕКУ обгрунтування нового тарифу. В даний час документи знаходяться на розгляді державного регулятора.

Довідка. ПАТ «Харківміськгаз» - підприємство, яке здійснює розподіл газу на території міста Харкова. Протяжність розподільчих, ввідних,  внутрішних газопроводів та газопроводів-вводів складає більше 8 тисяч кілометрів, щорічний обсяг транспортування природного газу складає 1,4 мільярдів кубічних метрів. ПАТ "Харківміськгаз" забезпечує природним газом понад 500 тис. домоволодіньта понад 3,5 тис. промислове підприємство, організацій, установ. Найбільшими промисловими споживачами ПАТ «Харківміськгаз» є: ПАТ "Харківський плитковий завод", ДП «завод ім. В.О. Малишева», ДП Харківський машинобудівний завод "ФЕД".  У компанії працює близько 1600 чоловік.

  • Фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою:
    Зубова Марина Олексіївна
    Тел.: +380 57 763 07 26
    E-mail: press@khgorgas.com.ua