Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

19.05.2020 / 10:33

За чотири місяці 2020 року збитки компанії "Харківміськгаз" перевищили 40 млн гривень

З початку року збитки АТ "Харківміськгаз" склали більше 40 млн гривень. Даний результат пояснюється тим, що в першому півріччі поточного року затверджені НКРЕКП тарифи на доставку газу покривають лише 50% собівартості послуги.
Першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безаварійне та безперебійне газопостачання. Першочерговим завданням компанії, особливо в режимі карантину, є безаварійне та безперебійне газопостачання. ФОТО: 104.ua

Для зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період, наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифів на доставку газу: з 1 січня та 1 липня 2020 року. Тариф на доставку газу, що НКРЕКП встановив для "Харківміськгазу" на першу половину 2020 року, є збитковим для компанії.

Отримані збитки не дозволяють компанії в повній мірі здійснювати всі заплановані ремонтні роботи в рамках інвестиційної програми, заміну зношеного обладнання і повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування. Наразі отримані кошти спрямовуються на пріоритетні напрямки: роботу аварійних служб 104, екстрені ремонти, оплату праці та засоби індивідуального захисту співробітників. Також несвоєчасна оплата за доставку  природного газу клієнтами компанії посилює проблему. Наприклад: лише за квітень місяць споживачі газу сплатили 72 % за надані послуги.

При цьому АТ "Харківміськгаз" продовжує працювати в посиленому режимі, адже першочерговим завданням компанії, особливо  в режимі карантину, є безаварійне та безперебійне газопостачання.

Початок дії економічно обґрунтованого тарифу АТ "Харківміськгаз" з 1 липня 2020 року, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести компанію максимально близько до точки беззбитковості.