Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

23.08.2019 / 11:05

У Харкові 40 % підприємств вже обладнали лічильники газу автоматичною системою передачі даних

Установка систем дистанційної передачі даних на лічильниках газу комерційних споживачів є вимогою НКРЕКП. Потреба в такому обладнанні пов'язана з введенням добової балансування на ринку природного газу, і його відсутність загрожує спотвореннями обліку та штрафними санкціями для операторів ГРC. Найближчим часом закінчується термін відстрочки, наданої госрегулятром, після чого все неуложівшіеся в термін повинні бути відключені від газу.
модеми дистанційної передачі даних модеми дистанційної передачі даних ФОТО: 104.ua

Для точного забезпечення прогнозування обсягів споживання газу міста Харкова, 40% підприємства обладнали комерційні вузли обліку засобами дистанційної передачі даних. Вимога їх установки затверджено в листопаді 2015 року та міститься в Кодексі газорозподільних систем.

Наявність приладів дистанційної передачі даних необхідно для щоденного надходження даних про фактичне споживання газу Оператору ГРС. Це потрібно для належної організації добової балансування на внутрішньому ринку природного газу, що стартувала 1 березня 2019 року.

Кожен день фахівцям «Харківміськгазу» доводиться в авральному режимі зводити споживання газу по всіх підприємствах, різними способами - по телефону, електронній пошті. Що значно ускладнює процес занесення і зведення балансу газу. До того ж зростає імовірність помилок, що може привести до виставлення штрафних санкцій споживачам.

Про важливість встановлення приладів дистанційної передачі даних неодноразово підкреслювало НКРЕКП. У минулому році Регулятор надав підприємствам чергову відстрочку до травня поточного року під надання безвідкличної гарантійного листа. Однак 1200 юридичних осіб зволікають з установкою необхідного обладнання.
Якщо найближчим часом НКРЕКП не прийме іншого рішення, то АТ "Харківміськгаз" доведеться зупинити розподіл газу даним компаніям. Всі підприємства вже отримали відповідні повідомлення.

Юридичні особи можуть придбати прилади дистанційної передачі даних у цілого ряду постачальників на ринку. Вимоги до обладнання та зразки документів є на сайті компанії. Технічне завдання та консультації по установці засобів дистанційної передачі даних можна отримати в Центрі обслуговування клієнтів за адресою Гімназійна набережна, 18а.