Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

01.04.2019 / 13:17

При використанні газу в побуті постраждало понад 140 споживачів

В минулому році в Україні при використанні газу в побуті постраждало понад 140 споживачів. Впродовж року, кількість нещасних випадків з користувачами палива збільшилась на 30%, в порівнянні з минулими роками. Причинами трагедій стали: несправні газові прилади, втручання в систему газопостачання та димовентиляційних каналів. Про це наголосили під час наради Державної служби з питань праці з газорозподільними компаніями.
Запах газу у квартирі - телефонуйте 104 Запах газу у квартирі - телефонуйте 104 ФОТО: 104.ua

В 2018 році в Харкові та області зафіксовано близько 3 тис. газових приладів споживачів, які знаходились в аварійному стані. Несправні газові прилади, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах можуть стати причиною скупчення чадного газу в приміщенні та отруєння людей. Тільки в минулому році, через недотримання правил безпечного використання газу в побуті загинуло більше 84 людей.

«Відповідальність за справний стан газових приладів, димоходів в своєму будинку несе їх власник – споживач газу. При несправному обладнанні, для його ремонту, споживачу потрібно звернутись в газову компанію або спеціалізовану організацію з державним дозволом на ці роботи. При запаху газу – терміново викликати аварійну службу 104», - зазначив технічний директор ПАТ «Харківгаз» Артем Ільєнко.

Перевірку та обслуговування димових і вентиляційних каналів забезпечує власник, а проводять спеціалізовані організації, що мають дозвіл на обслуговування ДВК. При несправному димоході або вентиляційному каналі в будинку споживача накопичується чадний газ. Він не має запаху, але його 1%-ва концентрація в приміщенні є смертельною для людини.

«Перевірку димових та вентиляційних каналів проводять не газові компанії. Їх виконують фахівці спеціалізованих організацій. Несправний димохід, це завжди ризик для життя людей. Фахівець, який проводив перевірку, повинен повідомити споживача про небезпеку. Після цього надати акт перевірки в газову компанію, для негайного припинення газопостачання. Після проведення ремонтних робіт та надання до компанії акту про їх придатність, газопостачання поновлюється», - розповіла технічний директор ПАТ «Харківміськгаз» Яна Шувалова.