Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

23.08.2018 / 15:00

У 2018 році ПАТ «Харківміськгаз» виявив близько 400 фактів крадіжки газу

У поточному році ПАТ «Харківміськгаз» запобіг близько 400 випадків незаконного споживання природного газу. Це на 20% більше крадіжок, ніж виявлено за 2017 рік. Своїми діями споживачі завдали збитків державі на суму понад 4,5 млн. грн.
Гарантований постачальник Гарантований постачальник ФОТО: 104.ua

Щоб не платити за газ, споживачі втручалися в роботу лічильника для зменшення його показань, конструювали врізки в газопровід, самовільно підключали газове обладнання або відновлювали газопостачання.

Кожен випадок несанкціонованого підключення газу, крім нанесення збитків державі, також створював загрозу виникнення аварійної ситуації. Незаконне споживання газу могло стати причиною пожеж, руйнувань будівель та загибелі людей. Адже, газонебезпечні роботи вимагають суворого дотримання техніки безпеки і повинні виконуватися кваліфікованими співробітниками з відповідними допусками.

«Втручання в лічильник, незаконні врізки та крадіжки газу обійдуться набагато дорожче законного споживання ресурсу. Порушникам доведеться заплатити за неврахований газ у розмірі граничних норм споживання. Але ніякі кошти не всилі компенсувати ризик небезпеки для оточуючих порушника людей», - пояснив начальник відділу безпеки ПАТ «Харківміськгаз» Олексій Дзюба.

За самовільний відбір природного газу порушник сплачує передбачені законом штрафні санкції. Якщо ж споживач не підтверджує вини, питання стягнення збитків вирішується в судовому порядку. При цьому порушникові доведеться сплатити ще й судові витрати.

Фахівці ПАТ «Харківміськгаз» регулярно виявляють незаконне споживання газу різними способами. Наприклад, аналізують причини різкого зменшення використання газу конкретними споживачами. Проводять перевірку лічильників, обстеження систем газопостачання і газопроводів сучасними приладами і технікою.

У свою чергу ПАТ "Харківміськгаз" повідомляє, що кожен житель Харкова може конфіденційно повідомити працівників компанії про відомі йому випадки незаконного використання газу. Повідомити про факти крадіжки газу можна за номером телефону 5104.