Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

29.03.2018 / 17:00

Калорійність газу в Харкові відповідає вимогам держстандарту

Калорійність газу, який споживають харків'яни, відповідає державним стандартам. Теплота згоряння газу в середньому становить 9100 ккал/куб.м. Це вище допустимої норми калорійності 7600 ккалл /куб.м.
Калорійність газу в Харкові відповідає вимогам держстандарту ФОТО: 104.ua

У Харкові єдина в Україні унікальна кільцева кільцева система газопостачання. Газ з різних джерел видобутку надходить в кільцевий газопровід. Щотижня аналіз якості газу проводять лабораторії видобувних компаній.

ПАТ «Харківміськгаз» проводить перевірку в 5 контрольних точках надходження з газотранспортної системи і щомісяця надає своїм споживачам інформацію про його калорійності.

«Основний показник якості природного газу - теплота згоряння (калорійність). Це - кількість тепла, що виділяється при повному згорянні 1 куб.м. речовини. У 2017 році теплота згоряння блакитного палива коливалася від 9095 до 9227 ккал/куб.м. Газ з найбільш високим показником калорійності споживачі отримали в грудні, а найменший показник калорійності зафіксований в травні», - каже головний метролог ПАТ "Харківміськгаз" Руслан Шипіло.

Коли газ потрапляє в систему розподільних мереж, вплинути на фізико-хімічний склад неможливо, адже система є герметичною. Зміна кольору газу при горінні свідчить про неповноту згоряння газу. Щоб цього уникнути, потрібно підтримувати прилади в чистоті, регулярно проводити техогляд і забезпечувати повітрообмін в приміщенні.

Калорійність газу може змінюватися в різних регіонах і коливатися в залежності від джерела його надходження. Інформація про фізико-хімічних показниках газу в Україні доступна на сайтах газорозподільних компаній та ПАТ «Укртрансгаз».