Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

31.07.2017 / 15:37

ПАТ «Харківміськгаз» щомісяця знімає контрольні показники лічильників у понад 35 тис. cпоживачів

Для зняття контрольних показань лічильника територію Харкова обходять 150 контролерів компанії. Щомісяця фахівці ПАТ «Харківміськгаз» знімають показання з понад 35 тис. газових лічильників, що становить близько 17% від споживачів міста, у яких проводиться облік газу.
Облік газу Облік газу ФОТО: 104.ua

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, для нарахування за газ за фактичними показниками лічильника, споживач зобов'язаний щомісяця з 1-го по 5-е число передавати ПАТ «Харківміськгаз» дані приладу обліку. Поряд з цим, не рідше, ніж раз на півроку, фахівці підприємства знімають контрольні показники лічильників. Така процедура важлива для клієнтів компанії, адже зняття фактичних показань забезпечує достовірність обліку газу. Наприклад, якщо споживач допустив помилку, передаючи показники, розрахунок обсягу газу коригується до фактичних даних.

«Контрольні показання знімають як з ініціативи компанії, так і споживача. За шість місяців, за заявами наших клієнтів, фахівці компанії зняли контрольні показання приблизно з 700 приладів. У більшості випадків дані про фактичне використання природного газу потрібні були для оформлення субсидії, розмір якої призначається виходячи із соціальної норми і певного обсягу газу», - розповів начальник відділу інспектування ПАТ «Харківміськгаз» Сергій Журавель.

Контрольні показники лічильників знімають уповноважені співробітники ПАТ «Харковгоргаз». Кожен працівник повинен мати службове посвідчення газової компанії. При цьому споживач або балансоутримувач будинку присутній при зніманні показань і розписується у відповідному документі.

Якщо споживач не допускає контролера до лічильника для зняття показань, це вважається порушенням. У такому випадку розрахунок оплати за газ проводиться по граничним удвічі більшим нормам, а показання лічильника не враховуються до допуску контролера до приладу обліку. У більшості випадках, небажання споживача допускати до приладів обліку пов'язано з його втручанням в роботу приладу. За півроку співробітники ПАТ «Харківміськгаз» виявили приблизно 300 таких випадків.

До слова, ознайомиться з графіками зняття показань будинкових лічильників, споживачі газу в Харкові можуть на офіційному сайті ПАТ «Харківміськгаз».

Довідка. ПАТ «Харківміськгаз» - підприємство, яке здійснює розподіл газу на території міста Харкова. Протяжність розподільчих, ввідних,  внутрішних газопроводів та газопроводів-вводів складає більше 8 тисяч кілометрів, щорічний обсяг транспортування природного газу складає 1,4 мільярдів кубічних метрів. ПАТ "Харківміськгаз" забезпечує природним газом понад 500 тис. домоволодіньта понад 3,5 тис. промислове підприємство, організацій, установ. Найбільшими промисловими споживачами ПАТ «Харківміськгаз» є: ПАТ "Харківський плитковий завод", ДП «завод ім. В.О. Малишева», ДП Харківський машинобудівний завод "ФЕД".  У компанії працює близько 2000 чоловік.