Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

24.10.2019 / 14:48

Як розподіляться кошти з нового тарифу АТ "Харківміськгаз"

Новий тариф АТ "Харківміськгаз" на розподіл природного газу дозволить компанії проводити безкоштовне встановлення лічильників газу, створити обмінний фонд лічильників для населення, а також закупити необхідні матеріали для проведення комплексного приладового обстеження і поточного ремонту газових мереж.
На що підуть кошти із нового тарифу На що підуть кошти із нового тарифу ФОТО: АТ "Харківміськгаз"

В новому тарифі на заміну лічильників та/або створення обмінного фонду для споживачів  – фізичних осіб передбачено 7,7 млн. гривень на рік. В діючому тарифі така стаття витрат відсутня. Також кошти будуть виділені на безпеку споживачів газу та роботу аварійно-диспетчерської служби. 

Вартість послуги залежить тільки від обсягу газу спожитого споживачем за попередній рік. Вона сплачуватиметься рівними частинами впродовж року. Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет і зможуть прогнозувати витрати впродовж року. Що дозволить підвищити безпеку та безперебійність розподілу природного газу. Адже зараз компанія отримує більшу частину коштів в зимовий період, коли реконструкція газопроводів ускладнена. 

Після затвердження нового тарифу АТ «Харківміськгаз», середній платіж за доставку газу для мешканців Харкова складатиме близько 12.80 грн. на місяць. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку поточної роботи мереж, екстрений ремонт газопроводів, модернізацію газорозподільної системи, роботу аварійно-диспетчерської служби, встановлення, заміну, повірку лічильників, сервіси для клієнтів, податки. 

Кошти з щомісячного платежу будуть спрямовані на: 

68,0 % - підтримку поточної роботи мережі 

3,7 % - матеріали та інше 

16,7 % - податки 

1,8 % - інвестиції 

8,6 % - установка і обслуговування лічильників

1,2 % - сервіс клієнтів 

Збитки АТ «Харківміськгаз» в поточному році зросли в 5 разів, в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Тільки в поточному році компанія зазнає збитків на суму 160 млн грн. На жаль, НКРЕКП в структурі нового тарифу передбачила дуже повільне відшкодування збитків за попередні періоди.