Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

06.03.2019 / 14:59

«Харківміськгаз» під загрозою збитків через збої в роботі платформи добового балансування оператора ГТС

Інформаційна платформа добового балансування «Укртрансгазу» продовжує працювати із численими збоями та помилками вже після її офіційного запуску 1 березня. Незважаючи на те, що під час, більш ніж 6 місяців, тестування цієї платформи «Харківміськгаз» неодноразово повідомляв про ці недоліки розробників із «Укртрансгазу», помилки досі не усунуто.
Газові мережі Газові мережі ФОТО: 104.ua

Головний недолік застосування інформаційної платформи добового балансування в тому, що «Укртрансгаз» змінює алгоритм її роботи без попередження. З цього приводу «Харківміськгаз» неодноразово звертався не тільки до Оператора ГТС, але також і до НКРЕКП. Але і досі з боку Оператора ГТС такі повідомлення ігнорувались. Тому  всі учасники ринку природного газу відчули не ефективність роботи інформаційної платформи АТ «Укртрансгаза». Не вирішення цих питань, ставлять під загрозу багато споживачів, які закріплені за постачальником та мають номінацію на відповідний період, але зазначені в формі 9 на відключення. Саме цього в тестовому режимі не було відпрацьовано. На сьогодні форма 9 надходить до Оператора ГРМ  в різний час, і в неї дати відключення споживачів змінюються  декілька разів в день. Це створює загрозу для безопасної роботи ГРМ та несанкціонованого відбору природного газу.

Важливо, що інформація яка надходить від «Уртрансгазу» на платформі не має електронного підпису – що не дає підтвердження її авторства під час обміну, та дозволяє корегування будь-якою датою невідомими особами.

Завдяки нормальній системі щоденного балансування споживачі природного газу можуть закривати свій баланс кожен день, а не чекати завершення місяця, як це відбувалось раніш. До того ж це спростить обмін інформацією і забезпечить точний облік заявленого і відібраного з газотранспортної системи регіону природного газу.