Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

02.03.2020 / 14:05

ДОСТАВКА ГАЗУ: ВІДПОВІДІ НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ

В Україні нараховується трохи більше 13 млн споживачів природного газу. 60% з них використовують газ для опалення осель. Це 6,1 млн домогосподарств і 1,9 млн квартир по всій Україні. Цієї зими вони сплатять за доставку газу на 30-35% менше, ніж минулого року. Це відбудеться за рахунок того, що тепер доставка газу сплачується впродовж усього року рівномірними платежами.
Розподіл газу Розподіл газу ФОТО: 104.ua
  1. Окремі платіжки: одна - за газ, інша - за його доставку

24 грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Тому з 1 січня 2020 року послуги доставки виключені з загальної платіжки за газ.

Тепер продаж газу і його транспортування здійснюють різні компанії. Тому квитанції за газ та його доставку сплачуються окремо. Гроші за газ отримує постачальник газу, а за доставку – газорозподільна компанія. Це дві різні компанії! Дві компанії - дві платіжки!

  1. Плата за доставку газу – чому її сплачують всі споживачі?

Не залежно від того, хто проклав газові труби до вашого будинку – держава, будівельна або газова компанія, або ви самі – єдине, для чого будувались ці труби – для руху газу до ваших осель. Надійний та безпечний рух газу – це робота газовиків. Вони підтримують та контролюють тиск у мережі, знаходять витоки газу, ремонтують труби та ліквідують аварії. Є газовики – є газ в вашій трубі.

  1. Всі споживачі завжди платили за доставку газу

До січня 2020 року вартість доставки газу була включена в ціну газу і сплачувалась в тому ж рахунку, що і газ. Втім, продовжуючи реформування ринку, Регулятор виділив платіж за доставку газу в окрему квитанцію.

  1. Чому я не можу сплачувати за фактичний обсяг спожитого газу за лічильником?

Тариф на доставку формується за принципом замовленої потужності. Т.я. всі споживачі не можуть спрогнозувати своє споживання на цілий рік, то за основу береться обсяг газу, спожитого у попередньому «газовому році». А на основі цих об’ємів робляться прогнозування і замовлення потужності в поточному періоді.

  1. Навіщо прогнозувати споживання?

Всі споживачі повинні мати можливість користування газом 24 години на добу 365 днів на рік. Для цього їм достатньо просто увімкнути газовий прилад.

Для того, щоб ваше газове обладнання працювало щодня, газовики регулюють тиск в мережах. Для цього їм потрібно розуміти наперед, скільки газу буде використано споживачами. І для цього вони прогнозують замовлену потужність.

  1. Чому послуги доставки газу сплачуються рівними частинами впродовж року?

Газова інфраструктура має завжди знаходитись в робочому стані і підтримувати тиск газу на такому рівні, щоб всі споживачі могли споживати газ в будь-який час.

Підтримання тиску в системі пов’язане з постійними витратами: технологічний газ, ремонти, заміна газового обладнання. Розуміння цих параметрів дозволяє операторам газорозподільних мереж підтримувати систему в робочому стані та планувати витрати, інвестиції, проведення заходів з підвищення безпеки газопостачання.

Ці витрати є постійними. Вони не залежать від обсягів споживання. Отримуючи плату 12-ма однаковими платежами впродовж року газорозподільні компанії можуть раціонально планувати свою роботу.

     7. Що робити, якщо ви не плануєте користуватись газом?

Якщо газове обладнання не використовується взагалі і ви не плануєте цього в майбутньому, то вам варто розглянути можливість від’єднання від газових мереж та розірвати типовий договір на розподіл газу. Для цього необхідно звернутися до Центру обслуговування клієнтів із заявою.

     8. Плата за доставку газу для споживачів, які використовують лише плиту, є незначною

Споживачі, які користуються газом для приготування їжі, за нормою, сплачуватимуть 1,18 грн/чел  на місяць.

Це значно дешевше, ніж плата за мобільний зв’язок, кабельне телебачення або Інтернет.