Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

Новини

15.01.2020 / 15:08

Cпоживачі природного газу Харкова отримують окрему квитанцію за доставку газу

З січня споживачі газу міста Харкова будуть отримувати два рахунки: один за газ від постачальника природного газу, другий – за його розподіл-доставку від АТ «Харківміськгаз». У 2020 році рішенням НКРЕКП з рахунків за газ вилучена плата за розподіл природного газу.
Перевірка газопроводу на витік газу Перевірка газопроводу на витік газу ФОТО: ПАТ "Харківміськгаз"

Вартість послуг з доставки газу виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремою квитанцією. Таким чином, споживачі газу зможуть побачити кому та за які послуги вони сплачують кошти. Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку. Розділення платіжок відбудеться для споживачів всієї країни. 

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році. Газовий рік - це період з 1 жовтня по 30 вересня. Щомісячний платіж за доставку газу розраховується наступним чином: Цей індивідуальний об’єм використаного газу ділиться на 12 частин та помножується на діючий тариф на доставку газу. Чинний тариф на розподіл (доставку) для АТ "Харківміськгаз" з 1 січня 2020 року складає 0,36 грн. (з ПДВ).

Наприклад: Щомісячна плата за доставку природного газу для споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі, тобто з газовою плитою, без лічильника газу складатиме 1,18 грн на одну особу. 

Розрахунок споживачів з лічильниками газу, в залежності від споживання газу, наприклад використав 80 кубометрів газу на рік, ділимо на 12 місяців та помножуємо на діючий тариф 0,36 отримуємо 2,39 грн на місяць з ПДВ.

Споживач може сплатити за доставку одним платежем — наперед, за кілька місяців. Таким чином, він зменшить свої витрати на комісію банку при проведенні платежів. Відповідно до умов Типового договору, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен оплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги, на підставі рахунку АТ «Харківміськгаз».