Контакт-центр (057) 76-65-104
 
Контакт-центр (057) 76-65-104

До уваги клієнтів

14.11.2018 / 12:20

Убережи себе від отруєння чадним газом

При користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення.
Одночасне користування електровитяжкою та димохідним газовим приладом Одночасне користування електровитяжкою та димохідним газовим приладом ФОТО: 104.ua

Чадний газ (окис вуглецю) - особливо небезпечний, отруйний продукт неповного згоряння палива (вугілля, газу, бензину), що немає ні кольору, ні запаху, ні смаку і легко змішується з повітрям. Чадний газ утворюється перш за все через відсутність необхідної для горіння кількості повітря (або кисню).

У димових і вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам'ятати, що при вологій і вітряної, а також в період спекотної погоди, тяга в димових і вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так званий зворотний тяг
Чи є тяга, кожен споживач може перевірити за допомогою легкої смужки паперу. Її слід прикласти до отвору димоходу. Якщо папір втягується, то тяга є, залишається нерухомою - тяги немає, відхиляється в приміщення - тяга зворотна. Якщо тяга відсутня або зворотна, газові прилади слід вимкнути і негайно звернутися до балансоутримувача для виклику фахівців. До усунення несправностей використовувати газові прилади заборонено.

А також самовільне встановлення, заміна і підключення газових приладів, несправні або заклеєні димові та вентиляційні канали, залишені без нагляду працюючі газові прилади і використання їх не за призначенням - головні причини трагедій.

Прості правила, які вбережуть від трагедії під час використання газу в побуті:

 1. Провітрюйте приміщення, де встановлені газові прилади!
 2. Якщо тяга в димоході слабка або відсутня, не користуйтесь газом – це смертельно небезпечно!
 3. Не перевіряйте тягу у вентиляційних каналах запаленим сірником! 
 4. Не встановлюйте витяжки у вентиляційні канали за наявності газових котлів (щоб уникнути утворення оберненої тяги з потраплянням чадного газу в приміщення)!
 5. Не залишайте без нагляду працюючі газові прилади!
 6. Після користування газом, закрийте крани на газопроводі!
 7. Не користуйтесь несправними газовими приладами!
 8. Не використовуйте для сну кухні та приміщення, де встановленні газові прилади!
 9. Не обігрівайте домівку за допомогою газової плити, не сушіть білизну над плитою!
 10. Не переміщайте, не встановлюйте та не ремонтуйте газові прилади самовільно. Довірте цю роботу професіоналам!
 11. Відчувши запах газу, закрийте газові крани і провітріть приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроосвітлення і електроапаратуру. Викличте аварійну службу за  телефоном 104!
 12.  Вчасно сплачуйте за спожитий газ! Це запорука стабільного тепла і затишку!